język: PolskiEnglish

FORMUŁA I. SKARB KIBICA 2008

WydawnictwoVideograf II

AutorRafał Pawłowski

ISBN978-83-7183-587-2

Liczba stron206

Oprawabroszurowa

Format165x235 mm

Rok wydania2008

Językpolski


Cena : 29,00 zł11,10 zł
Ilość :
opis
produktu
spis
treści
produkty
pokrewne
zakupione
razem
zapytaj
o produkt
opinie
o produkcie

FORMUŁA 1 - SKARB KIBICA 2008  
Obszerne opracowanie na temat Formuły F1 
Książka dla wielbicieli super szybkich bolidów formuły f1.

Vademecum wiedzy o Formule I oraz obszerne opracowanie na temat bieżącego sezonu wyścigów. Autor omawia historię Formuły I, założenia regulaminowe, sylwetki zwycięzców poprzednich wyścigów. Przedstawia również tory, na których zostały i zostaną rozegrane tegoroczne wyścigi, wraz z mapkami, a także modele samochodów, zespoły i kierowców startujących w FI w sezonie 2008. Książka zawiera obszerne dane statystyczne, różnego rodzaju ciekawostki, terminy transmisji telewizyjnych, kalendarz wyścigów 2008 oraz wyniki z ostatnich miesięcy.

Od autora
Rok temu ukazał się pierwszy Skarb kibica F1, zawierający informacje o sezonie 2007. Była to pierwsza tego typu pozycja na polskim rynku wydawniczym. Poprzednia publikacja zyskała wielu fanów, dlatego jest mi tym bardziej miło, że w tym roku ukazuje się kolejna edycja rarytasu dla kibiców czterech kółek spod szyldu F1.

Aby nie powielać tych samych informacji w kolejnej książce, zrezygnowałem z części statystyk, a zamiast nich przygotowałem nowa porcję ciekawostek. Tak więc, posiadając dwa tomy, poszerzacie swoją wiedzę o Formule 1. Ci, którzy po raz pierwszy zetkną się z tą pozycją, powinni zaopatrzyć się w poprzednią edycję. Pomimo moich usilnych starań, w ubiegłorocznym wydaniu znalazło się kilka drobnych błędów, za które chciałbym serdecznie przeprosić. Mam nadzieję, że wszystkie „wpadki" z poprzedniej książki udało mi się usunąć i że Skarb kibica F1 z 2008 roku błędów nie zawiera.

W roczniku 2008 szczególnie polecam zarys historii kwalifikacji, nowinki historyczne oraz ciekawsze zmiany w regulaminie Formuły 1, jakie zaszły w 58 edycjach mistrzostw. Innymi niespodziankami są np. kwoty kontraktowe kierowców i przybliżona długość trwania ich kontraktów, informacje o kontraktach na organizację wyścigów GP na poszczególnych torach, lista kierowców testowych poszczególnych zespołów. Na końcu książki znajdują się ciekawostki historyczne oraz słowniczek ważniejszych pojęć z dziedziny F1. Nowych informacji w książce jest mnóstwo, a ich znalezienie pozostawiam Czytelnikom.

Tegoroczny sezon Formuły 1 zapowiada się bardzo interesująco. Wprowadzony przez FIA zakaz używania takich urządzeń elektronicznych, jak np. kontrola trakcji spowoduje, że kierowcy będą bardziej zdani na swoje umiejętności, a zatem będą częściej popełniać błędy, co sprawi, iż wyścigi staną się jeszcze bardziej pasjonujące. Wydłużenie żywotności skrzyni biegów z jednego GP do czterech dodatkowo skomplikuje sprawę, szczególnie inżynierom zespołów. Przedsezonowe testy i wyścig o GP Australii pokazały, iż walka o zwycięstwa, miejsca na podium i punktowane lokaty będzie niezwykle zażarta. O mistrzostwo świata zespołów walczy aż 9 ekip. Zespół Roberta Kubicy jest jeszcze lepiej przygotowany niż w ubiegłym sezonie, Polak ma więc znacznie większe szansę na wysokie miejsca  oby tylko miał więcej szczęścia! O tytuł mistrzowski wśród konstruktorów powinny powalczyć zespoły Ferrari i McLaren, zaś o mistrzostwo kierowców  Lewis Hamilton z Kimi Raikkonenem.
Mam nadzieję, że ta publikacja, pomimo mniejszej liczby stron, będzie nie mniej interesująca niż jej poprzedniczka i pomoże kibicom w oglądaniu wyścigów F1 i wspieraniu Roberta Kubicy w jego drodze na szczyt.
Wszystkim Czytelnikom życzę pasjonującego sezonu.

Pragnę podziękować za otrzymaną pomoc przy tworzeniu książki Panom: Piotrowi Podhajskiemu, Robertowi Smoczyńskiemu oraz Piotrowi Swieżewskiemu.
Rafał Pawłowski

SPIS TREŚCI

Wstęp
Historia Formuły 1
Informacje regulaminowe
Wyniki poprzednich GP
Tory
Modele samochodów
Zespoły
Kierowcy w F1 w sezonie 2008
Testerzy w F1 w sezonie 2008
Statystyki
Ciekawostki historyczne
Transmisje telewizyjne
Słowniczek terminów

Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator